logo_mtwMiędzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek” powstało z inicjatywy kilkudziesięciu międzyrzeckich wędkarzy, którym przyświecała chęć stworzenia własnej, niezależnej organizacji wędkarskiej, skupiającej pasjonatów wędkarstwa jak i miłośników międzyrzeckiego akwenu. Jesteśmy pełnoprawną organizacją, zarejestrowaną z dniem 3 stycznia 2014 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W dniu 09 lipca 2014 roku podpisaliśmy umowę na użyczenie terenu zbiornika wodnego z Burmistrzem Miasta Międzyrzeca Podlaskiego i od tego czasu priorytetem działalności jest stworzenie wszystkim użytkownikom akwenu wodnego „Międzyrzeckie Jeziorka”, dogodnych warunków uprawiania swojego hobby jakim jest wędkarstwo. Dążymy do tego poprzez odbudowę rybostanu, ze szczególnym uwzględnieniem ryb drapieżnych, nie zapominając jednocześnie o zwolennikach białorybu. Nie mniej ważnym aspektem działalności jest również ochrona wód.

Już pod koniec października i na początku listopada 2014 roku, czyli zaledwie po 4 miesiącach działalności zasililiśmy zbiornik ilością 1000 kg ryb, w tym tak atrakcyjnych wędkarsko jak pstrąg tęczowy, okoń i sandacz. Tak jak zapewnialiśmy gro środków uzyskanych z opłat za wędkowanie przeznaczona jest i będzie na zarybianie.

Nie jesteśmy grupą zamkniętą, każdego miłośnika wędkarstwa, chcącego wstąpić w nasze szeregi i pracować na rzecz akwenu, jak również spełniającego statutowe wymogi członkostwa, chętnie przyjmiemy. Prowadzona przez nas działalność opiera się tylko i wyłącznie na pracy społecznej, wszystkie prace wykonywane na rzecz Towarzystwa wykonywane są przez naszych członków.

Oddajemy Wam naszą stronę jako źródło informacji o Towarzystwie i akwenie wodnym. Udostępniamy również do Waszej dyspozycji skrzynki pocztowe i nasze numery telefonów.

Zapraszając Was na wędkowanie, mamy nadzieję, że korzystając z akwenu „Międzyrzeckie Jeziorka” poczujecie się za niego współodpowiedzialni i uczuleni na wszelkie nieprawidłowości, których będziecie świadkami.

Wszelkie materiały zawarte na stronach zastrzeżone. Użycie lub rozpowszechnianie bez pisemnej zgody MTW "Żwirek" zabronione.